День пам"яті жерт Голодомору.

25 листопада  2017 року   Україна  відзначала  85-ту річницю  пам’яті  жертв Голодомору 1932-33 років.

Традиційно  в цей день в Сокиринецькому  Народному  домі   відбувався   захід  присвячений вшануванню   пам»яті   жертв  Голодомору.   В  заходах   взяли участь : сільський голова – Мельничук Л.Д, депутат Вінницької обласної ради Коров»ячук О.М,  учні  шкіл, учителі , жителі  територіальної громади . «Сьогодні  вісімдесять п’яті   роковини Голодомору, -  найбільшої біди, в історії України, однієї з найстрашніших трагедій в людській історії минулого століття.Після  майже  шістдесяти  років цинічного замовчування шокуюча і жахлива правда пролунала на увесь світ. Архіви – розкриті,  свідчення – записані… Заочно й посмертно засуджені судом і прокляті народом організатори Голодомору: Сталін, Каганович  та багато інших.  Що не рік  , то дедалі важче знайти очевидців трагедії, адже будь-кому з тих, хто на власні очі бачив те жахіття, далеко за дев’яносто. Наш обов’язок    та  обов’язок   молодшого  покоління не дати згаснути пам’яті про Голодомор, дбайливо передати її наступним  поколінням  українців. І щоб наші онуки та правнуки ніколи не забули, що тридцять другого року Господь послав Україні  врожай - може не найщедріший, але достатній для того, щоб був і хліб, і до хліба. А голод же спричинив кремлівський антихрист, який забрав в  українців їжу та прирік мільйони українців на муки голодної смерті.

Щоб наші нащадки завжди знали, що то був не просто штучний голод, а ретельно спланований Голодомор.Широкі кола української інтелегенції  та  самостійне селянство не сприймали політики Москви. Тому режим й поставив за мету ліквідувати українців як націю, яка рано чи пізно поставить питання про незалежність.  Селян вбивали голодом, а інтелігенцію – кулями. Чистки, арешти, страти  українських істориків, письменників, митців, музикантів мали руйнівний ефект для України.

Люди, які були патріотами, які мріяли про свою державу, які могли передати   свій   патріотизм   нащадкам, були знищені»- сказав  Коров»ячук  Олег Михайлович, депутат Вінницької  обласної  ради під час вшанування пам»яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні.

Також на  заході був показаний фільм «Голодомор. Невідома  Україна»

Після цього  всіма присутніми   було проведено   покладання  траурних вінків  до пам’ятного знаку жертвам Голодомору

О 16.00 пам’ять жертв геноциду українського народу вшановували   хвилиною мовчання.

В цей час кожен бажаючий міг  долучитися до пам’яті загиблих співвітчизників і встановити свічку на своєму підвіконні.