День пам"яті жерт Голодомору.
25 листопада 2017 року Україна відзначала 85-ту річницю пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років.
Традиційно в цей день в Сокиринецькому Народному домі відбувався захід присвячений вшануванню пам»яті жертв Голодомору. В заходах взяли участь : сільський голова – Мельничук Л.Д, депутат Вінницької обласної ради Коров»ячук О.М, учні шкіл, учителі , жителі територіальної громади . «Сьогодні вісімдесять п’яті роковини Голодомору, - найбільшої біди, в історії України, однієї з найстрашніших трагедій в людській історії минулого століття.Після майже шістдесяти років цинічного замовчування шокуюча і жахлива правда пролунала на увесь світ. Архіви – розкриті, свідчення – записані… Заочно й посмертно засуджені судом і прокляті народом організатори Голодомору: Сталін, Каганович та багато інших. Що не рік , то дедалі важче знайти очевидців трагедії, адже будь-кому з тих, хто на власні очі бачив те жахіття, далеко за дев’яносто. Наш обов’язок та обов’язок молодшого покоління не дати згаснути пам’яті про Голодомор, дбайливо передати її наступним поколінням українців. І щоб наші онуки та правнуки ніколи не забули, що тридцять другого року Господь послав Україні врожай - може не найщедріший, але достатній для того, щоб був і хліб, і до хліба. А голод же спричинив кремлівський антихрист, який забрав в українців їжу та прирік мільйони українців на муки голодної смерті.
Щоб наші нащадки завжди знали, що то був не просто штучний голод, а ретельно спланований Голодомор.Широкі кола української інтелегенції та самостійне селянство не сприймали політики Москви. Тому режим й поставив за мету ліквідувати українців як націю, яка рано чи пізно поставить питання про незалежність. Селян вбивали голодом, а інтелігенцію – кулями. Чистки, арешти, страти українських істориків, письменників, митців, музикантів мали руйнівний ефект для України.
Люди, які були патріотами, які мріяли про свою державу, які могли передати свій патріотизм нащадкам, були знищені»- сказав Коров»ячук Олег Михайлович, депутат Вінницької обласної ради під час вшанування пам»яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні.
Також на заході був показаний фільм «Голодомор. Невідома Україна»
Після цього всіма присутніми було проведено покладання траурних вінків до пам’ятного знаку жертвам Голодомору
О 16.00 пам’ять жертв геноциду українського народу вшановували хвилиною мовчання.
В цей час кожен бажаючий міг долучитися до пам’яті загиблих співвітчизників і встановити свічку на своєму підвіконні.