День Вишиванки

Сьогодні у третій четвер травня ,українці вже традиційно  святкують    Всесвітній день вишиванки. Це свято покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, зберігає споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

У цей день працівники  Хижинецької сільської ради Сокиринецької об’єднаної територіальної громади  долучитися до всесвітнього свята      вбравшись в національний одяг під гаслом «Одягни вишиванку на роботу».       До свята вишиванки працівники  закладів культури Сокиринецької ОТГ    підготували та виставили в фойє книжково-ілюстративну виставку «Українська вишиванка: історія і сьогодення».  на якій представили   мистецтва вишивки  українського орнаменту, схеми українських орнаментів, тощо, проведено просвітницьку роботу, спрямовану на відновлення національної пам’яті, ознайомлення з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями в їх оздобленні тощо. Також представлено вишивані роботи ( картини,   рушники, вишиванки) працівників  закладів культури ,сільської ради та жителів громади і їх родин під назвою «Свято вишиванки – зв’язок поколінь». Були представлені роботи Сотніченко Н.П.,сімї Болтак Т.В.,Пікульської А.А., Білостегнюк О.Т.,Крепкої Н.О., Надзвичайно цікаві роботи представила Ільченко І.О. яка отримала в спадок старовини рушники , сорочки від Ковальчук А.Т. та Яворської Є.Т.

Щиро дякуємо всім хто долучився до свята та будемо пам’ятати ,що  зараз – особливий час. Ми звертаємося до джерел народної творчості, до народних традицій. І як радісно усвідомлювати, що вони сьогодні оновлюються, оживають, і, мабуть, чим більше ми будемо їх знати, тим життя наше буде радіснішим, духовно багатшим. Вишиті народними візерунками сорочки згуртовують націю і роблять нас сильнішими!

Одягнімо вишиванки, друже,
Хай побачить українців світ —
Молодих, відважних, дужих,

У єднанні на сто тисяч літ!