A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокиринецька громада
припинила діяльність, увійшла до складу Лука-Мелешківської громади

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ З ОБРАННЯ ЧЛЕНІВ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

Дата: 21.11.2018 15:25
Кількість переглядів: 143

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ З ОБРАННЯ ЧЛЕНІВ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

 

Шановна громада!

 

     На виконання своєї передвиборчої програми  на  засіданні виконавчого комітету Хижинецької   сільської   ради  було прийняте  рішення стосовно створення Громадської ради .

     Громадська рада є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю виконавчого комітету , налагодження ефективної взаємодії  органу місцевого самоврядування з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики. До повноважень громадської ради належать подання пропозицій щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері, можливість проводити громадську експертизу, у тому числі антикорупційну, проектів актів сільської ради, організовувати публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку галузі чи адміністративно-територіальної одиниці; здійснювати громадський контроль за врахуванням органом пропозицій та зауважень громадськості, а також дотриманням ним нормативно-правових актів, спрямованих на запобігання та протидію корупції. Рішення громадської ради є обов’язковими для розгляду органу місцевого самоврядування, при цьому відомості про врахування цим органом пропозицій або причини їх відхилення не пізніше ніж у десятиденний строк в обов’язковому порядку повинні доводитися до відома членів громадської ради. Громадська рада зможе інформувати громадськість про свою діяльність шляхом розміщення інформації у спеціально створеній рубриці «Громадська рада» на офіційному веб-сайті Сокиринецької  ОТГ.

   Основними завданнями громадської ради є:

 - створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні  справами  місцевого самоврядування ;

- здійснення громадського контролю за діяльністю  виконавчого  комітету ;

- сприяння врахуванню  громадської думки під час формування та реалізації політики місцевого  самоврядування

 

   Отже, громадські ради є одним із механізмів реалізації статті 38 Конституції України, яка закріплює право громадян брати участь в управлінні  справами  місцевого самоврядування. .

Формування Громадської ради при  виконавчому комітеті   Хижинецької  сільської  ради

 

До складу Громадської ради при  виконкомі  Хижинецької  сільської  ради  можуть увійти як представники інститутів громадянського суспільства (громадські організації, професійні спілки, творчі спілки, організації роботодавців, благодійні організації, релігійні організації, недержавні засоби масової інформації, інші непідприємницькі товариства і установи), так і жителі сіл Сокиринці, Хижинці, Парпурівці, Майдан- Чапельський До складу громадської ради може бути обрано не більше ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства.

 

    Склад громадської ради буде сформовано на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі громадської ради. Кількісний склад громадської ради буде визначено установчими зборами на строк у два роки. Членами Громадської Ради не можуть бути обрані посадові та службові особи виконавчого комітету, депутати місцевих та обласних рад, народні депутати України.

 

Для участі в установчих зборах необхідно подати заяву. До заяви додаються:

– біографічна довідка кандидата;

 – рішення керівника інституту громадянського суспільства, якщо інше не передбачено його установчими документами, про делегування представника для участі в установчих зборах, посвідчене печаткою (у разі наявності);

 – копії документів, що підтверджують легалізацію інституту громадянського суспільства;

 – інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом останніх двох років.

Членство в громадській раді є індивідуальним.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь