Утеплення фасаду Сокиринецького ДНЗ «Дзвіночок»

Сокиринецька ОТГ у 2018 році взяла участь в 15 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. До участі в конкурсі нашою громадою було подано чотири проекти: три проекти по капітальному ремонту мереж вуличного освітлення в селах Хижинці, Парпурівці, Майдан-Чапельський та проект завершення капітального ремонту ДНЗ «Дзвіночок».

Переможцем було визнано проект «Завершення термомодернізації дошкільного навчального закладу «Дзвіночок» с.Сокиринці Хижинецької сільської ради Сокиринецької об’єднаної територіальної громади Вінницького району Вінницької області».

Відновлення роботи ДНЗ «Дзвіночок» розпочалося 2013 році. Роботи виконувались за рахунок коштів обласного, місцевого бюджетів, фермерського господарства, у ремонтих роботах безпосередню участь брали і небайдужі мешканці с.Сокиринці. Було відремонтовано і замінено дах, підлоги, вікна, двері, облаштовано внутрішні приміщення, встановлено нові опалювальні котли та система опалення.

Спільними  зусиллями було з руїн відновлено роботу закладу, створено сучасний комфортний дитячий садочок, який зараз відвідують 40 діток, в тому числі діти з особливими потребами.

Лише зовнішні роботи не були виконані, садочок виглядав не дуже привабливо. Та й неутеплений фасад не забезпечував належного рівня енергоефективності будівлі.

Це і стало причиною розробки нового проекту (завершення капітального ремонту) з повної термомодернізації будівлі.

Загальна вартість проекту - 475488,88 грн. З обласного бюджету на реалізацію проекту буде виділено 190000 грн. Решта 285488,88 грн. – співфінансування з місцевого бюджету Хижинецької сільської ради.

Проектом передбачено утеплення фасаду мінеральною ватою, ремонт цоколя та декорування утепленого фасаду та покращення зовнішнього вигляду будівлі. Даний етап реконструкції садочка є логічним завершальним кроком в проведенні цілого комплексу робіт з термомодернізації будівлі. Без утеплення фасаду результати попередніх етапів не є ефективними. В результаті реалізації даного проекту садочок суттєво зменшить енергоспоживання, стане по-справжньому сучасним термоефективним та комфортним для перебуванням закладом.

Фактична реалізація проекту - будівельні роботи - були розпочаті у жовтні. Відтермінування початку робіт було пов’язано з необхідністю корегування кошторису проекту в зв’язку із зростанням вартості матеріалів та будівельних робіт та труднощами у пошуку надійної підрядної організації. Фінансування проекту з обласного бюджету почало надходити у кінці вересня.

В результаті проведених перемовин договір про виконання робіт укладено з ТОВ «СТ-СТРІМ». Будівельні роботи активно тривають.

Погодні умови сприяють вчасному завершенню робіт. Тож зимою дитячий  садочок буде по-справжньому теплим і затишним.