УВАГА!!! Про перерахунок житлових субсидій

Дата: 02.04.2018 12:41

Субсидія    для   відшкодування   витрат   на   оплату житлово-комунальних  послуг призначається з місяця звернення за її призначенням  до  дати  закінчення  опалювального  сезону,  але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

-    на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;

-     на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

При   цьому   розмір   субсидії  на  опалювальний  сезон  для домогосподарств,   які   використовують  природний газ/електричну енергію  для  індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по  15  квітня  включно.

Житлова субсидія на квітень 2018 року буде перерахована із врахуванням 15 опалювальних днів по доходах, які враховувались при призначенні субсидії на опалювальний період. Повідомлення про призначену житлову субсидію можна буде отримати у своїй сільській (селищній) раді, об'єднаній територіальній громаді або у Прозорому офісі за адресою : м. Вінниця, вул. Замостянська, 7

З травня 2018 року автоматично буде перерахована житлова субсидія на новий період 2018-2019 років  сім'ям, які користувались субсидією у попередньому періоді, за виключенням:

- орендарів житлових приміщень;

- осіб, яким субсидія призначена за зареєстрованим місцем перебування (внутрішньо переміщені особи);

- сімей у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальних норм не перевищував обсягу визначеного платежу (тобто, субсидія була призначена у «нульовому» розмірі);

У цих випадках необхідно звернутись із новою заявою про призначення житлової субсидії.

- сімей у яких виникла прострочена понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 340 гривень.

У цьому випадку субсидія буде поновлена, якщо протягом двох місяців борг буде погашено, або укладено договір реструктуризації, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.

Також, нагадуємо, що субсидія на придбання твердого палива та скрапленого газу призначається тільки за зверненням, автоматично ця субсидія не перераховується.  Наприклад, якщо сім'я зверталась за призначенням житлової субсидії на придбання твердого палива у грудні 2017 року, то субсидія  призначеється лише на один місяць, і  у 2018 році необхідно подати нову заяву.

Якщо Ви отримуєте житлову субсидію і у Вашій сім'ї:

- стались зміни у складі зареєстрованих членів сім'ї (навіть, якщо вони не враховувались під час призначення житлової субсидії);

- здійснено придбання або оплату послуг на суму,що перевищує 50 тисяч гривень (одним платежем);

- змінились доходи (хтось із членів сім'ї вийшов на пенсію, став на облік в Центр зайнятості, став студентом, почав отримувати доходи від паїв, аліменти тощо);

- змінились персональні дані, дитина досягла 14-річного віку та отримала ідентифікаційний номер

Ви зобов'язані не пізніше наступного місяця повідомити про це управління праці та соціального захисту населення, при цьому, у разі зміни складу зареєстрованих ОБОВ'ЯЗКОВО подається нова заява та декларація.

Пам'ятайте, що відповідальність за надання повної та достовірної інформації, яка необхідна для правильного призначення житлової субсидії покладається на заявника.