Сокиринецька громада
Вінницький район, Вінницька область

Пам'ятка населенню

Тополиний пух

     З  приходом перших, по-справжньому теплих днів тополиний пух з'являється на вулицях наших міст і сіл. Вони заповнюються теплим «снігом», а жителі  чхають, витираючи очі, що сльозяться, лають тополі як можуть.

    Всі вулиці, кущі і трава покриті тополиним пухом, він кружляє і падає на людей,  все потопає у білому пусі, таке відчуття, що прийшла зима і сніг припорошив все навколо. Але цей період небезпечний для багатьох людей - у них починається пора «вічного чхання».

    Давайте спробуємо розібратися, чому тополиний пух викликає таку реакцію і як з цим боротися.

 

Алергія на пух?

    Алергія саме на тополиний пух в природі - величезна рідкість. На самому  тополиному пусі абсорбуються інші види пилку, які також можуть викликати алергію. Потрібно не забувати, що в цей час цвітуть й інші трави, дерева і різноманітні рослини. Таким чином, якщо у людини, буває алергія на тополиний пух, не виключена реакція на інші види рослин.

    Отже, якщо у вас сльозяться очі і ви постійно чхаєте, в період появи тополиного пуху, потрібно не ковтати безконтрольно антигістамінні препарати, а звернутися до фахівця і з'ясувати, на що саме у вас алергія.

Як пом'якшити симптоми? Для того щоб хоч якось пом'якшити реакцію організму в цей період, потрібно добре промивати ніс і носоглотку водою або використовувати спреї на основі морської очищеної води. Робити вологе прибирання будинку і намагатися не виходити в розпал дня на вулицю.

Як боротися?   Після ремісії обов'язково потрібно звернутися до лікаря і зробити шкірні проби і тільки після того як фахівець встановить алергени, можна провести специфічну імунотерапію, спрямовану на механізм виникнення алергічної реакції.

Чого не можна робити? Людині з загостреною реакцією на тополиний пух краще в цей період не вживати алергенні продукти, вони можуть погіршити її стан.

 

 

ОБЕРЕЖНО!

ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!

 

               Шановні громадяни!

Пройшло вже багато років, як відгриміли останні бої Великої Вітчизняної війни. Але і досі багатостраждальна українська земля зберігає в собі страшні залишки тієї пори – бомби, снаряди, міни, гранати, патрони. Все це носить назву вибухонебезпечні предмети (ВНП). За окремими розрахунками, ще сьогодні на території України знаходиться кілька мільйонів одиниць смертоносного вантажу, в тому числі близько 100 тисяч (!) авіабомб.

Знаходять ВНП у ході будівельних робіт, при проведенні сільськогосподарських польових робіт (особливо часто навесні та восени), під час весняної повені, збору металобрухту, екскурсій, туристичних походів, відпочинку дітей в оздоровчих таборах, а останнім часом боєприпаси часів Великої Вітчизняної стають здобиччю так званих «чорних археологів», які намагаються зробити бізнес на страшних знахідках минулої війни.

 

Дії при виявленні ВНП (або предметів, схожих на них)

 

     Загальні дії:

 - при виявленні вибухонебезпечного (потенційно вибухонебезпечного) предмету, жодним чином не чіпати його і тим більше намагатися розібрати;

 - негайно повідомити в найближчий відділок міліції, у військкомат, органи місцевої виконавчої влади, райвідділ МНС або за телефонами «101», «102»;

 - побачивши спалах або почувши звук вибуху, негайно сховатися чи лягти на землю, навіть знаходячись на значній відстані від місця вибуху, тому що можливе поранення камінням, уламками та ін.

     Дії дорослих:

 - помітити місце знахідки небезпечних предметів;

 - виставити тимчасову охорону;

 - довести до присутніх, що торкатися до небезпечних предметів не можна, так як це загрожує   життю;

 - негайно сповістити в місцеві органи влади, міліцію про знахідку;

 - до прибуття працівників міліції взяти місце і предмет під нагляд;

 - не допускати до місця знахідки інших людей, особливо дітей.

      Дії дітей:

 - визначити місце знахідки;

 - не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому;

 - про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослих (в школу, міліцію, найближчу установу);

 - не розводити багаття поблизу знахідки;

 - запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка і поставити пам’ятну віху.

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ !

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені  фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.

 

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

Вінницької області

 « повернутися до списку новин