A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокиринецька громада
припинила діяльність, увійшла до складу Лука-Мелешківської громади

ПАМ'ЯТКА НАСЕЛЕННЮ

Дата: 28.04.2017 11:30
Кількість переглядів: 541

 

         З настанням весни мешканці міст і селищ виходять на природу: розпочинаються весняно-польові роботи в полі, на присадибних ділянках та городах. Люди їдуть подихати свіжим повітрям, поспілкуватися з друзями біля вогнища, помилуватися пробудженням природи тощо. Все це є чудовим відпочинком. Часто невід’ємною частиною подібного дозвілля стає вогнище, в якому спалюють торішнє листя, суху траву, дрібне сміття, а також смажать шашлики та картоплю.

         Прикро тільки, що деякі громадяни нехтують правилами безпечної поведінки в навколишньому середовищі. Через їхню необачність під загрозою опиняються багатовікові дерева, рідкісні рослини, гинуть звірі та комахи. Адже недбало кинутий недопалок цигарки, іскорка від погано залитого багаття, небезпечні пустощі з вогнем можуть стати причинами виникнення масштабних пожеж, ліквідовувати, які нерідко доводиться силами численних загонів аварійно-рятувальних підрозділів.

         Такі пожежі завдають великої шкоди навколишньому середовищу. При згоранні 1 т рослинних залишків у повітря надходить близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять: пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. У тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопрен, що здатен викликати ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільнюються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

 

УВАГА!        Не спалюйте суху траву та сміття!

                    Не завдавайте шкоди  здоров’ю людей і навколишньому середовищу!

          

Щоб не трапилось лиха, варто дотримуватись елементарних правил поведінки.

Слід бути особливо обережними з вогнем:

  • очищати місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля;
  • не розкладати багаття поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед  сухого очерету;
  • не залишати вогнище без нагляду;
  • не залишати місць відпочинку, не переконавшись,  що вогонь погашено.

   Невеликі займання, які виникли, наприклад, в результаті викиду з вогнища жаринок, необхідно гасити негайно, заливаючи водою, засипаючи піском, землею, накриваючи брезентом, затоптуючи взуттям, збиваючи мокрими ганчірками, віниками, в крайньому випадку – одягом. Бити краще збоку, за напрямом вогню, з невеликим  притисканням після удару.

 

Пам’ятайте!         Зупинити   початкове   розповсюдження  вогню значно   легше,  ніж   загасити   велику   пожежу.

 

СВЯТКУЮЧИ – ПИЛЬНУЙТЕ!

     Причиною надзвичайних ситуацій найчастіше буває безпечність.

     На травневі свята тепла й со­нячна погода сприятимуть то­му, що багато людей праг­нутимуть ці дні провести на приро­ді. У зв'язку з цим, слід дотриму­ватися заходів безпеки. Перш за все пам'ятайте, що в лісопаркових зонах категорично заборонено роз­водити вогнища, кидати непогаше­ні недопалки або сірники. Пору­шення цих вимог передбачає адмі­ністративну відповідальність, а ще гірше — може призвести до поже­жі та непередбачуваних наслідків. Тож не наражайте на небезпеку се­бе, людей навколо та природу. Це допоможе вам уникнути зайвих не­приємностей та збереже гарний настрій.

     Якщо ви вирішили розвести ба­гаття на дачній або присадибній ділянці, то робіть це не ближче, чим  15 м від будівель. Саме вогнище обов'яз­ково обкопайте навколо, постійно контролюйте процес горіння та май­те поруч запас води для гасіння. Будьте обережні, при поривах віт­ру на сухій траві вогонь може вмить розгорітися до великих розмірів та створити загрозу людям, житловим чи господарським спо­рудам.

Ніколи не залишай­те непогашеного багат­тя. Жарини, що тліють, не забудьте ретель­но загасити піском чи водою.

      Під час відпочинку біля водойми, не нама­гайтесь купатися після вживання алкоголю - це небезпечно.

     Обережно поводь­теся з вогнем у домів­ках та церквах. Не за­лишайте запалені свіч­ки без нагляду, ставте їх у підсвіч­ники або на негорючу основу та по­далі від меблів, штор й інших горю­чих предметів.

     За справами, не забувайте кон­тролювати дітей, які з приходом весни стали проводити багато ча­су на вулиці. Без належного нагля­ду дорослих вони можуть вигада­ти небезпечні ігри з вогнем, біля водойм тощо.

     Відзначаючи свята, не зловжи­вайте алкоголем, бо це значно уповільнює відчуття небезпеки і тому часто призводить до надзвичай­них подій із затяжкими наслідками. Крім того, пам'ятайте, що куріння у ліжку - одна з основних причин трагедій.

 

    Шановні вінничани,  щоб гарний настрій су­проводжував вас на свята, не забу­вайте про заходи безпеки та будьте уважними й обережними.

 

 

                           

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь